EASTERN MAINE SENIOR GOLF ASSOCIATION 
207-323-9448    
HomeAbout UsPrior Outing ScoresCORPRATE BY-LAWS

 BELGRADE LAKES (Monday 5/8)


Class A:
  Gross:
     1st:  
     2nd:    
     3rd:
   Net:
     1st:      
     2nd:   
     3rd:      
Class B:
  Gross:
     1st:    
     2nd:     
     3rd:      
  Net:
     1st:   
     2nd:     
     3rd:      
Class C:
  Gross:
     1st:      
     2nd:    
     3rd:    
  Net:
     1st:    
     2nd:     
     3rd:
Class D:
  Gross:
     1st:
     2nd:
     3rd:    
  Net:
     1st:    
     2nd:    
     3rd:      
Class E:
  Gross:
     1st:      
     2nd:    
     3rd:    
  Net:
     1st:      
     2nd:     
     3rd:
Super Seniors:
     Gross:
     Net:
Best Ball:
  Gross:


  Net:


Pins:
  #7:     
  #13:   


































BANGOR MUNI - (8-3-20)


Class A:
  Gross:
     1st:      John Champeon (71)
     2nd:     Clarence Blessard (82)
     3rd:     
   Net:
     1st:      Peter Burke (60) 
     2nd:    Scott Benzie (64)
     3rd:      
Class B:
  Gross:
     1st:     Bob Delio, Terry Whitney (76)
     2nd:    Jeff Dutch, Mark Pierce (77)
     3rd:      
  Net:
     1st:     Tom McDonald (62)
     2nd:    Jim Raye, Marc Dufresne, Mark                                Bennett, Steve Belyea (66)
     3rd:      
Class C:
  Gross:
     1st:      Barry Hobert (71) 
     2nd:     Peter Jacobson (75)
     3rd:      Dale Folnsbee, Robb Brown (76)
  Net:
     1st:      Gil Lacroix (62)
     2nd:     Harvey Peterson (64)
     3rd:      Linzy Norris, Rick Cronin (65)
Class D:
  Gross:
     1st:      Dick Clements (78)
     2nd:     Joe Sala, Don Holmstrom, Barry                             Porter, Bill Farthing 81)
     3rd:    
  Net:
     1st:      Duke Marston (67)
     2nd:     Sarge Means, Lee Kaufman (69)
     3rd:      
Class E:
  Gross:
     1st:      Bill Kirby (78) 
     2nd:     Steve Norton (80)
     3rd:    
  Net:
     1st:      Ed Soule (64)
     2nd:     Peter Doran (69)
     3rd:
Super Seniors:
     Gross:  Dave Davis (95)
     Net:      Phil Bowen (72)
Best Ball:
  Gross:  (tie)
     Linzy Norris, Peter Burke, Joel Greatorex,             Ralph Mooers  (66)
     Barry Hobert, Mark Pierce, Mike Ohara, Don           Shumaker (66)
  Net:
     Bob Delio, Rick Fitzsimmons, Jim Boulier,            Scott Benzie (56)
     Dale Folnsbee, Barry Webster, Mark                       Dufresne, Frank Burnell (57) 































PVCC (8/17/20)


Class A:
  Gross:
     1st:     Peter Burke (78)
     2nd:    Clarence Blessard (81)
     3rd:
   Net:
     1st:     Scott Benzie (67) 
     2nd:    John Champeon (72)
     3rd:      
Class B:
  Gross:
     1st:     Mark Pierce (75)
     2nd:    Walter Yorzinski, Jeff Dutch (77)
     3rd:     Ron Chase (78)
  Net:
     1st:     Jim Raye, Mark Dufresne, Don                               Shumaker, Steve Belyea (68)
     2nd:     
     3rd:      
Class C:
  Gross:
     1st:      Barry Hobert, Colby Clendenning (75) 
     2nd:     George Jacobson (78)
     3rd:      Don Roeder 79)
  Net:
     1st:      Wayne Bragdon (66)
     2nd:     Harvey Peterson, Dale Sereyko (67)
     3rd:      Bob Weston, Ralph Mooers (68)
Class D:
  Gross:
     1st:      Joe Sala (80)
     2nd:     John Johnston (81)
     3rd:      Wayne Carpenter, Sarge Means (83)
  Net:
     1st:      Jerry Carriere (62)
     2nd:     Larry Sikora, Bill Farthing (69)
     3rd:      Tony Cerbone (70)
Class E:
  Gross:  
     1st:      Bill Kirby (78)  
     2nd:     Bucky Owen (85)
     3rd:    
  Net:
     1st:      Ed Soule (71)
     2nd:     Steve Norton (74)
     3rd:

Best Ball:
  Gross:
     Barry Hobert, Mark Pierce, Mike Ohara, Don           Shumaker (64)
     Steve Belyea, Sonny Myers, Jim Raye, Mark            Anderson (67)
  Net:
     Linzy Norris, Peter Burke, Joel Greatorex,             Ralph Mooers (58)
     Brian Ashe, Robert Ashe, Rick Doll, Tony               Cerbone (60)

























                 WATERVILLE CC (8/31/20)


Class A:
  Gross:
     1st:     Don Montandon (78)
     2nd:    PJ Davis (91)
     3rd:
   Net:
     1st:     Clarence Blessard, Peter Burke (74) 
     2nd:   
     3rd:      
Class B:
  Gross:
     1st:      Bob Braun, Bob Delio (75)
     2nd:     Mark Pierce (79)
     3rd:      Craig Miller, Joel Greatorex (81)
  Net:
     1st:      Steve Belyea (65)
     2nd:     Tom McDonald (66)
     3rd:      Don McCubbin (68)
     4th:      Slim Peaslee (71)
Class C:
  Gross:
     1st:      Barry Hobart (79)
     2nd:     George Jacobson, Mike Ohara (81)
     3rd:      Colby Clendenning (82)
  Net:
     1st:      Jeff Shula (69)
     2nd:     Linzy Norris, Gary Monroe, Rob                              Brown (70)
     3rd:
Class D:
  Gross:
     1st:      John Johnston (81)
     2nd:     Joe Sala (85)
     3rd:      Dick Clements (86)
     4th:      Lee Robinson (90)
  Net:
     1st:      John Simpson (70)
     2nd:     Bill Farthing (73)
     3rd:      Jack MacBrayne, Lee Kaufman (74)
Class E:
  Gross:
     1st:       Steve Norton (88)    
     2nd:      Bucky Owen (91)
  Net:
     1st:       Ed Soule (73) 
     2nd:      Don Means (75)

     Gross:  Dave Davis (103)
     Net:      Cecil Eastman (80)
Best Ball:
  Gross: (tie)
     Don Montandon, Rich Economy, Dave                     Dunham, Moe McLaughlin (68)
     Steve Belyea, Jim Raye, Sonny Myers, Mark           Anderson (68)
  Net:
     Rick  Cronin, Slim Peaslee, Harvey Peterson,         Jeff Shula (58)
     Don McCubbin, Lee Kaufman, Randy Irish,             John Herzbert (59)